AKTUALNOŚCI

Spotkanie ze smakiem

Cóż to za zagadkowy smak? Banan, truskawka, a może pomelo? Przedszkolacy rozmawiali o zmyśle smaku. Zastanawiali się do czego jest potrzebny, w jaki sposób pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Dzieci przetestowały swoje zmysły próbując różnych owoców. Zabawa wywołała wiele radości.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId49fed146ea

Archeologiczne odkrycia Małych Wynalazców

Dzisiaj weszliśmy z aparatem na zajęcia do Małych Wynalazców. A tam działo się wiele ciekawych rzeczy. Przedszkolacy poznali ekwipunek archeologa. Podpisywali poszczególne przedmioty, sami też wcielili się w rolę archeologów. Zrobili wybuchający wulkan, wytworzyli własne skamieliny ze specjalnej masy, w której ukryli dinozaury.  

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId36855fbeda

Kwiat na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet dżentelmeni z przedszkola złożyli życzenia swoim wychowawczyniom i koleżankom. Wszystkie kobietki były zachwycone przygotowanymi, drobnymi upominkami oraz kwiatkami. Dzięki takim gestom, dziewczynki poczuły się wyjątkowo, a dzień zaliczyły do bardzo udanych. Wszystkiego najlepszego Drogie Panie.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId383ba6a635

Co zadziwiło przedszkolaków?

W jaki sposób uczyć się historii? Można to zrobić m.in. oglądając przedmioty dawnego użytku. Tym razem jako eksponaty posłużyły przedmioty, które dzisiaj mają już kompletnie inny wygląd oraz technologie, a co je łączy to zastosowanie. I tak dzieci zobaczyły stare żelazko, kliszę do aparatu analogowego, kasetę VHS. Przedszkolacy wypróbowali telefon tarczowy. Zadziwieniu nie było końca.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId6e3f833ac0

Zaczarowany Spektakl Rodzinny Bulle

A oto fotorelacja z fantastycznego spektaklu Zaczarowany Spektakl Rodzinny Bulle. Wystąpiły gwiazdy popularnego programu MAM TALENT. Dzieci zobaczyły historię małej dziewczynki imieniem Bulle, która nie wie jaki talent posiada. Z pomocą przychodzą akrobatka, tancerka, wokalista oraz mistrz baniek mydlanych. Czy mała dziewczynka odnalazła swój talent? Zapytacie naszych przedszkolaków, oni znają już odpowiedź.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId2aed017694

Tańcowała igła z nitką

Czy jest wśród nas krawcowa? Oczywiście! Przedszkolacy chcą szyć. Każdy wybrał materiały w wybranym wzorze, by przy użyciu maszyny do szycia stworzyć zwierzątko. Najpierw powstał wzór, który został wypełniony miękką gąbką – do takich maskotek miło się przytulić. Dzieci z chęcią używały igieł oraz nici. Powstały niepowtarzalne zabawki, a i satysfakcja dzieci była niezapomniana.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIddb89167476

Co wiemy o nabiale?

Skąd się bierze kefir? Jak powstaje ser? Czy mleko jest zdrowe? W tym tygodniu przedszkolacy rozmawiają na temat nabiału. Poznają piramidę żywienia. Mali Poszukiwacze próbowali wydoić swoją przedszkolną krowę. Grupa zerówkowa natomiast, przyniosła różne składniki i zrobiła mleczno – owocowy koktajl.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId5def74506e

Feelings week

Na języku angielskim, przedszkolacy uczą się nazywać uczucia:

When I'm angry, I stomp my feet.

When I'm happy, I dance to the beat.

When I'm sad, I cry cry cry.

When I'm excited, I jump to the sky.

When I'm sleepy, I sleep, sleep, sleep.

When I'm scared, I make a peep.

Na zajęciach powstały buźki przedstawiające różne emocje, dzieci zagrały w grę oraz przyporządkowały angielskie nazwy do twarzy wyrażających odpowiednie uczucia.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdf73506d8f3