AKTUALNOŚCI

Podróż w czasie w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Techniczne opowieści zawsze ciekawią naszych najmłodszych. Dzisiaj przenieśli się w czasie, a wszystko to za sprawą wizyty w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Zobaczyli pierwsze telefony, starodawne urządzenia strażackie oraz wiele innych przyrządów, które wyszły już z użycia bądź zmieniły swoją formę.  Mali Wynalazcy z chęcią zapozowali do zdjęć w starodawnych samochodach. To była prawdziwa podróż w czasie.

Mali Wynalazcy buszują w dziecięcej bibliotece

Dzisiaj Mali Wynalazcy krążą między regałami biblioteki. Z poszczególnych półek wybierają książki według swoich zainteresowań. Dzieci zobaczyły w jaki sposób działa program biblioteczny, a pani bibliotekarka opowiedziała o specyfice swojej pracy.

W co UFO gra?

Dzisiaj piątek. A jeśli piątek to spotkanie z kulturą. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł „W co UFO gra?” Aktorzy zaprezentowali kilka piosenek, co spodobało się naszym najmłodszym. Porozmawiali także o niestandardowych instrumentach i wydawanych przez nie dźwiękach.

Podsumowanie zajęć w ośrodku jeździeckim Jantar-Eskado

Podsumowaniem tygodnia ze zwierzętami na wsi był wyjazd do ośrodka jeździeckiego Jantar – Eskado. Tam dzieci porozmawiały na temat hodowli koni, przyjrzały się sprzętom niezbędnym do ich właściwej pielęgnacji oraz gadżety potrzebne do uprawiania jeździectwa. Zwierzęta z chęcią przyjmowały pieszczoty oraz słowa zachwytu. Znaleźli się również chętni do przymierzenia jeździeckich kasków.

Krowa, kura, świnia - jakie jeszcze zwierzęta wiejskie znacie?

Życie na wsi to nie tylko praca na roli, ale także codzienny kontakt ze zwierzętami. Mali Naukowcy przez kilka kolejnych zajęć poznawali tajniki życia zwierząt na wsi. Dzieci nauczyły się nazw poszczególnych części ciała zwierząt. Przy tej okazji usystematyzowali literki oraz wypisywali nazwy zwierząt  kredą na tablicy. Na koniec każdy wykleił i pokolorował własną krówkę oraz świnkę.

Edukacyjna podróż do miasta Kopernika

Zwiedzanie Torunia okazało pouczającą wycieczką edukacyjną. Dzieci poznały najważniejsze punkty miasta oraz jego historię. W przebraniach, przedszkolacy poczuli się, jakby przenieśli się w czasie. Niektórzy zapozowali przy fontannach, dzieci odszukiwały także mosiężne figurki rozmieszczone na rynku miasta. Wrażenia z wycieczki na pewno pozostaną na długo w pamięci, a dzieciaczki czekają na kolejny tak atrakcyjny wyjazd.

Odwiedziny w Starym Zoo w Poznaniu

Stare Zoo w Poznaniu przypadło do gustu naszym przedszkolakom. Dzieci obejrzały zwierzęta, dowiedziały się gdzie i jak żyją. Wyjazd był bardzo pouczający, ponieważ przybliżył podstawowe zasady ochrony przyrody. Dzieci skorzystały również z dostępnego palcu zabaw.