AKTUALNOŚCI

Pożegnanie z rokiem przedszkolnym

Kolejny rok przedszkolny dobiegł końca. Lecz zanim wszyscy powyjeżdżają na wakacje, żegnają się z koleżankami, kolegami oraz wychowawczyniami. Zaproszeni goście obejrzeli występy dzieci, które w ten sposób chciały pokazać jak wiele nauczyły się przez ostatni rok. To był rok obfitujący w liczne doświadczenia, owocny w świetne rezultaty oraz nastrajający pozytywnie na kolejne lata. A teraz ruszamy! Nad morze, w góry, do babci, nad jezioro… Przygoda czeka ;)

Zabawa z Rudym i Leonem

W ciepły, słoneczny dzień warto wybrać się na wycieczkę. Mali Artyści wraz z Małymi Wynalazcami wybrali się do alpakarni w Gnieźnie. Tam zapoznali się z Leonem oraz Rudym – dwiema alpakami, które okazały się bardzo przyjazne. Zwierzęta chętnie oddawały się zabiegom z czesaniem, głaskaniem, a przede wszystkim karmieniem. Z wielką ochotą zajadały się marchewkami. Potem dzieci skorzystały z placu Zabaw: skakały na trampolinie, część dzieci rozegrała mecz piłkarski przy stole do piłkarzyków, niektórzy przedszkolacy okupowali piaskownicę.

Aktywne zwiedzanie w Inowrocławiu i Kruszwicy

Wśród ostatnia zwiedzonych miast znalazły się Kruszwica oraz Inowrocław. Przedszkolacy byli zafascynowani Mysią Wieżą, a usłyszana historia o Popielu dodatkowo dodała smaczku całej wycieczce. Dzieci wspięły się na sam szczyt Wieży, skąd podziwiały widok na miasto. W Inowrocławiu z kolei, dzieci spacerowały w ogrodzie i parku pośród kwiatów. W tej miejscowości zobaczyli także Tężnię Solankową. Wśród atrakcji znalazły się liczne budowle, pomniki, przy których dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Mali Naukowcy i Mali Podróżnicy żegnają przedszkole

Nasze najstarsze grupy przedszkolne Mali Naukowcy oraz Mali Podróżnicy kończą swoją edukację przedszkolną, obierając tym samym kurs na szkołę. Dzieci uroczyście pożegnały się z wychowawczyniami: Panią Katarzyną oraz Justyną. Zaproszeni rodzice mogli obejrzeć przedstawienie podsumowujące lata uczęszczania do przedszkola. Były układy choreograficzne, wiersze, liczne wspomnienia. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku -  w końcu kilka lat wszyscy razem spotykali się i spędzali czas razem. Rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim dzieci z radością będą wspominać ten czas. Dziękujemy za Waszą obecność!

Malowanie w plenerze. Polskie kwiaty

W konkursie plastycznym wzięły udział Nadia oraz Dina z grupy Małych Poszukiwaczy. A tematyka związana z polskim klimatem „Malowanie w plenerze. Polskie kwiaty”. Małym artystkom gratulujemy wyobraźni oraz zdolności.

Zagrzewamy Polaków do boju!

Do boju Polsko! Tak zagrzewają naszą narodową piłkarską reprezentację najmłodsi. W trakcie przedstawienia „Kulturki” o tytule „Piłka-Bramka-Gol” dzieci usłyszały o naszej drużynie oraz dowiedziały się na jakie sposoby mogą kibicować Polakom. Oczywiście nie zabrakło piosenek i specjalnych układów tanecznych z tej okazji.

Gnieźnieńska Parowozownia wita!

Powstała w 1875 roku i zdecydowanie warto tam zajrzeć. A gdzie? Do gnieźnieńskiej parowozowni, bo to o niej mowa, zdecydowanie warto się wybrać. Dzieci zdobyły wiele informacji na temat funkcjonowania takiego miejsca. Zwiedzanie rozpoczęło się przy głównej bramie Parowozowni. W formie spaceru, na świeżym powietrzu przedszkolacy z zaciekawieniem oglądali poszczególne elementy oraz słuchali opowieści przewodnika. Historia gnieźnieńskiej lokomotywowni nie ma przed nami tajemnic.

Minigolf to frajda!

W piękną pogodę warto się gdzieś wybrać. Dzisiaj Mali Artyści oraz Mali Wynalazcy mogli poczuć się jak milionerzy. A wszystko to za sprawą gry w minigolfa: na specjalnie przygotowanej nawierzchni, z odpowiednim sprzętem i przygotowaniem, rozpoczęli grę. W kolejne dołki było trafić coraz trudniej, ale ostatecznie przedszkolacy zdobyli wszystkie, co wzbudziło zadowolenie wśród dzieci. Zabawa była fantastyczna, więc przedszkolacy planują jeszcze tam wrócić.