AKTUALNOŚCI

Pracujemy nad sprawnością manualną

Wśród tradycyjnych zajęć powinny znaleźć się takie, które ćwiczą sprawność manualną. Takie działania zapewniają równomierny rozwój w różnych sferach. Dlatego, dzieci z kilku grup przedszkolnych, miało zorganizowane zajęcia, na których używali rąk. Krojąc owoce, tworząc z nich szaszłyki, jeżyki i inne rzeczy, dzieci skupiały się nad zadaniem oraz ćwiczyły sprawność manualną.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdd2ceee0690

Spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu"

Mali Artyści oraz Mali Wynalazcy udali się na spektakl do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Obejrzeli baśń H.Ch.Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci zachwyciły się muzyką oraz kolorowymi strojami aktorów. Występ nagrodzono oklaskami.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIda32073ba8e

Przenosimy się w czasie w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej wciąż zachwyca. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedmioty, z którymi nigdy wcześniej nie miały styczności. Przewodnik opowiadał o ich historii oraz sposobach zastosowania w życiu codziennym. Można było zobaczyć ogromne żelazka, starodawne ekspresy do kawy, samochody o całkowicie innym wyglądzie niż dzisiaj. Przedszkolacy doświadczyli podróży w czasie.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId303a6bdb76

Zabawy z jesienią

To już chyba ostatnie jesienne wypady. Grupy przedszkolne wybrały się na spacer do parku miejskiego, gdzie pozbierały dary jesieni. Dzieci wróciły z kieszeniami pełnymi żołędzi, garściami liści oraz uśmiechami na twarzach. Po czasie spędzonym na świeżym powietrzu, dzieci wykonały prace plastyczne związane z jesienią: jeż oraz drzewa z kolorowymi liści.  

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIda97df58a43

Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Karmelkowa Kraina

Dwie grupy przedszkolne, odwiedziły ciekawe miejsce: Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Karmelkową Krainę w Bydgoszczy. Przed zwiedzaniem, dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia mydła. Każdy zaprojektował własny wzór mydełka, który później wytworzył i zabrał ze sobą do domu.  Później uczestnicy wycieczki zwiedzili łazienki różnych epok i usłyszeli wesołe opowieści związane z czystością. W Karmelkowej Krainie dzieci ręcznie robiły cukierki o wybranych przez siebie smakach. Oczywiście było bardzo słodko.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdc334351b97

Zbiórka dla TOZ-u

Możecie być dumni z naszych przedszkolaków. Dzieci zaangażowały się w zbiórkę karmy dla bezdomnych piesków. Akcja wspomogła działalność gnieźnieńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdf35cbc243c

Wszyscy jesteśmy mistrzami!

Mali Podróżnicy przyjmują gościa: mistrza świata, olimpijczyka Macieja Hreniaka. Pan Maciej przyniósł ze sobą trofea, medale, puchary. Specjalnie dla przedszkolaków przeprowadził trening kondycyjny oraz omówił niezbędne przygotowanie, umożliwiające start w zawodach pływackich. Spotkanie było zwieńczeniem tygodnia dotyczącego zdrowego stylu życia. Takie przygotowanie tylko potwierdza, że wszyscy jesteśmy mistrzami.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId640e9eb3d3

Z matematyką jesteśmy na tak!

Czy jesień może być inspiracją dla matematyki? Udowodnili to zerówkowicze z grupy Małych Podróżników. Dzieci liczyły, grupowały z wykorzystaniem gier matematycznych.  Tłem dla zajęć były motywy jesienne.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIda1f5d427a4