AKTUALNOŚCI

Wycieczka do Torunia

Do miast Torunia warto zawitać, aby poznać tamtejsze atrakcje. Mali Poszukiwacze oraz Mali Podróżnicy przebrali się, aby uczestniczyć w średniowiecznym korowodzie. Po drodze przewodnik jak z rękawa sypał średniowiecznymi anegdotami. Zachwycił Dom Mikołaja Kopernika oraz jego pomnik. Nie brakowało chętnych do wrzucenia do fontanny grosika na szczęście.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdbfa14ceddc

Dzieci zgłaszają się, cieszą się i bawią się!

Rok przedszkolny jest pełen nauki oraz licznych doświadczeń. Przedszkolacy z Prymusa uczą się literek, cyferek, kolorów i wielu innych rzeczy i to jeszcze w dodatkowym języku angielskim. Swoje umiejętności trzeba zaprezentować, dlatego na specjalne zaproszenia przybyli rodzice, aby zobaczyć jakie nowe zagadnienia znają. Na lekcjach otwartych dzieci prezentowały m.in. znajomość języka angielskiego oraz aktywnie zgłaszały się do zadań.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId0b5c95d673

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIda6fff58a74

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId28e50e6271

Disney w bibliotece

Książki są skarbnicą wiedzy. Na łamach wielu z nich można spotkać licznych bohaterów bajek czy baśni. Dlatego przedszkolacy chętnie korzystają z atrakcji pobliskiej biblioteki. W ostatnim czasie skupili się na bohaterach bajek disneyowskich. Każde dziecko znalazło dla siebie coś interesującego i zapozowało do zdjęcia z wybraną postacią.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId64e151910f

Ciuch, ciuch - byliśmy w parowozowni

Jakie sekrety skrywa gnieźnieńska parowozownia? Co najbardziej przykuło wzrok przedszkolaków? Lokomotywownia? Dyspozytornia? A może żuraw węglowy? Każde urządzenie zostało dokładnie obejrzane i w miarę możliwości przetestowane. Dzieci zadowolone wróciły z wycieczki, chętnie odpowiadając o zasłyszanych historiach.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdba7a5fb347

Muzyczne igraszki

W tygodniu muzyki dzieci poznały mnóstwo instrumentów. Dzieci już wiedzą, czym jest pięciolinia oraz do czego służą nutki. Oprócz tego dzieci wsłuchiwały się w różne gatunki muzyczne, porozmawiały o zawodach związanych z muzyką. Wiele radości przyniosły przygotowane zabawy.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIdb14870493a

Zapraszamy na letnie półkonie 2019

Korzystajcie z naszej oferty półkolonijnej. Szczegóły znajdują się na plakacie poniżej. Zapraszamy do zapisu, bo z nami Twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId7b05e99412

Czy znacie komendy Policji i Straży Pożarnej?

A gdzie tym razem zawędrowali przedszkolacy? Odwiedzili służby bezpieczeństwa i zaufania publicznego. Najpierw zwiedzili Powiatową Komendę Straży Pożarnej, gdzie oprócz obejrzenia sprzętów codziennego użytku każdego strażaka, posłuchali prelekcji na temat zachowania się w razie zagrożenia pożarem. Z kolei w Powiatowej Komedzie Policji, obejrzeli pokaz z udziałem psa patrolującego. Dzieci przymierzyły ochronny pancerz, niezbędny podczas akcji policyjnych.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeIddc7f371c1b

Zachwycające Stare Zoo

Przedszkolacy z samego rano wyruszyli na wycieczkę. Zrealizowali plan odwiedzin Starego Zoo w Poznaniu. Jest to jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Mimo to, miejsce wciąż zachwyca. Dzieci zobaczyły ciekawe okazy zwierząt, fantastycznie urządzone terraria. Uczestnicy wrócili zadowoleni i mieli co opowiadać w domach.

View the embedded image gallery online at:
http://prymusgniezno.pl/przedszkole/#sigFreeId4e61073434