AKTUALNOŚCI

Kto to taki? Nasze Przedszkolaki

Zabawę czas zacząć J Z okazji Dnia Przedszkolaka, nasze dzieciaki ubrane w kolorowe stroje, głośno świętowały. Tego dnia do Przedszkola zawitały wróżki, spidermany, księżniczki i strażacy. Wszyscy w doskonałych humorach przystępowali do gier i zabaw. Śpiewom i tańcom nie było końca. Mali Prymusi przygotowali również drobne upominki, które rozdali pracownikom szkoły.

Dzień kropki

Kropki, kropki, kropki… Takiego dnia nie może zabraknąć w prymusowskim kalendarzu. Nasze dzieciaki wpadły w istne szaleństwo kropkowe. Kropki na bluzkach, kropki na buziach, kropki na rysunkach. Jednym słowem kropki tu i kropki tam. Dzieci poznały historię dziewczynki Vashti, która pokazała, że trzeba wierzyć we własne siły. Na przedszkolnej gazetce można podziwiać prace naszych przedszkolaków.

Słodkie Przedszkolaki - wizyta Czekoladobusa

Któż z nas nie chciałby się poczuć jak Charlie w fabryce czekolady? Nasi Prymusi postanowili to sprawdzić. Do przedszkola zawitał CZEKOLADOBUS. Dzieci zobaczyły jak powstaje czekolada, a że Prymusi to żądni wrażeń przedszkolacy, rozpoczęli produkcję słodkich obrazków. Kwiatkom, zwierzątkom, samochodzikom nie było końca. Wszyscy zajadali się ze smakiem. Na koniec każdy słodki Prymus dostał dyplom. Proszę spojrzeć na te czekoladowe uśmiechy.

Mali Poszukiwacze w Muzeum Początków Państwa Polskiego

Grupa Małych Poszukiwaczy rozpoczęła swoją poszukiwawczą wędrówkę i zwiedziła Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dzieci z fascynacją wysłuchały historii o pierwszej stolicy Polski - naszym kochanym Gnieźnie. Z zainteresowaniem przyglądali się dawniej używanym narzędziom oraz naczyniom kuchennym. Obejrzeli koronę władcy z tamtego okresu i wysłuchali opowieści o orle – symbolu władzy. Od tej chwili Początki Państwa Polskiego nie są obce naszym Prymusom.

 

Mini golf w Miejskim Ośrodku Kultury

 

Jesteśmy aktywnymi przedszkolakami i dlatego wyruszyliśmy dzisiaj na podbój pól golfowych w Miejskim Ośrodku Kultury  w Gnieźnie. Świetna pogoda zagwarantowała nam dobrą zabawę. Zdobiliśmy mnóstwo dołków :)

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy na dni adaptacyjne do przedszkola wszystkie nowe dzieci wraz z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy w dniach 28, 29, 30.08.2017r. w godzinach od 9.00 do 11.00. Smile

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W czerwcu odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków kończących pierwszy etap edukacji oraz zakończenie roku przedszkolnego dla pozostałych dzieci. Grupy przedstawiły program artystyczny w którym zaprezentowały swoje umiejętności. Aby uczcić dokonania naszych przedszkolaków, wręczyliśmy im dyplomy oraz upominki.

Zoo w Poznaniu

ZOO to wspaniała okazja do zrelaksowania się oraz poznania ciekawych okazów zwierząt z całego świata. Dzieci mogły podziwiać żyrafy, tygrysy, jaszczurki czy pawie.
Wśród dzieci nie zabrakło prawdziwych znawców fauny, którzy szybko rozpoznawali i nazywali spotkane zwierzęta. Wycieczka była wspaniałą przygodą, a także cenną lekcją o przyrodzie.