AKTUALNOŚCI

Tydzień ciekawostek za nami

Przedszkolacy poznali nieznane im wcześniej interesujące szczegóły dotyczące różnych dziedzin. W tygodniu poświęconym ciekawostkom, dzieci poznały produkcję chleba - „Od ziarenka do bochenka”, mechanizm powstawania tęczy. Wśród zdobytych informacji znalazła się również wiedza na temat powstawania miodu oraz produkcji papieru – podróż „Od drzewa do papieru”. Zajęcia miały formę eksperymentów, a wykonane prace plastyczne można było obejrzeć na przedszkolnych gazetkach umieszczonych przed salą. Eksperymenty poprzedzone były wprowadzeniem w daną tematykę. Potem przeprowadzana była dyskusja z dziećmi w oparciu kolorowe plansze dydaktyczne.

Muzyka łagodzi obyczaje - spotkanie z muzyką

W co dzisiaj gramy? W „Jaka to melodia?”. Dzieci mają świetny słuch oraz pamięć do melodii, co udowodniły w trakcie muzycznego tygodnia. Razem uczestniczyły w zajęciach karaoke, gdzie wykazały się świetną znajomością tekstów dziecięcych piosenek. Nauczyły się nazywać poszczególne instrumenty, a nawet… wykonały własne. Przy użyciu gadżetów dostępnych w sali przedszkolnej dzieci stworzyły Małą Orkiestrę.

Poznajemy twórczość Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy

Podczas zajęć w tygodniu czytelniczym, przedszkolacy poznali najpopularniejsze wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Panie przeczytały wybrane historie, po wysłuchaniu których dzieci wspólnie rozmawiały na temat ich treści. Później przedszkolacy stworzyli puzzle przedstawiające głównych bohaterów przeczytanych wierszy.

Biblioteczne opowieści

W jaki sposób można pobudzić wyobraźnię? Książki są świetnym pomysłem, dlatego nasze grupy przedszkolne wybrały się do biblioteki. Tam mogły, zgodnie z własnymi preferencjami, wybrać najciekawsze książki, by zapoznać się z ich treścią. Dodatkowo dzieci wzięły udział w zabawach przygotowanych przez panią bibliotekarkę.

Podróże małe i duże

O jakim kraju jesteście w stanie powiedzieć najwięcej? Włochy, Meksyk, Brazylia, Wielka Brytania, a może nasza kochana Polska, podbija Wasze serca? Zdecydowanie warto porozmawiać o tych krajach, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Przedszkolacy wiedzą jakie flagi mają poszczególne kraje, znają ich położenie oraz potrafią wymienić najpopularniejsze hasła związane z danym krajem.

Olimpiada w Jarzynowie

Jak aktywne wakacje to tylko w prymusowskim przedszkolu! Ten tydzień minął pod hasłem: „Mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”. Tematyka zdecydowanie przypadła do gustu przedszkolakom, którzy chętnie podejmowali się określonych zadań. Kolorowali, rozmawiali na temat ulubionych warzyw i owoców. Dzieci stworzyły własne piramidy zdrowia, wzięły udział w olimpiadzie w Jarzynowie.

Pożegnanie z rokiem przedszkolnym

Kolejny rok przedszkolny dobiegł końca. Lecz zanim wszyscy powyjeżdżają na wakacje, żegnają się z koleżankami, kolegami oraz wychowawczyniami. Zaproszeni goście obejrzeli występy dzieci, które w ten sposób chciały pokazać jak wiele nauczyły się przez ostatni rok. To był rok obfitujący w liczne doświadczenia, owocny w świetne rezultaty oraz nastrajający pozytywnie na kolejne lata. A teraz ruszamy! Nad morze, w góry, do babci, nad jezioro… Przygoda czeka ;)

Zabawa z Rudym i Leonem

W ciepły, słoneczny dzień warto wybrać się na wycieczkę. Mali Artyści wraz z Małymi Wynalazcami wybrali się do alpakarni w Gnieźnie. Tam zapoznali się z Leonem oraz Rudym – dwiema alpakami, które okazały się bardzo przyjazne. Zwierzęta chętnie oddawały się zabiegom z czesaniem, głaskaniem, a przede wszystkim karmieniem. Z wielką ochotą zajadały się marchewkami. Potem dzieci skorzystały z placu Zabaw: skakały na trampolinie, część dzieci rozegrała mecz piłkarski przy stole do piłkarzyków, niektórzy przedszkolacy okupowali piaskownicę.