AKTUALNOŚCI

Jest odzew! Dziękujemy!

Jakiś czas temu wysyłaliśmy kartki do naszych zagranicznych kolegów. Z niecierpliwością wyglądaliśmy kolejnych odpowiedzi. I oto są! Z Anglii, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji i innych. Zrobiło się międzynarodowo. Dziękujemy Wam drodzy koledzy!

Akcja integracja

Zgrana klasa to fajna klasa. Aby było dobrze trzeba dbać o wzajemne relacje. Dlatego przy okazji wyjścia na występ teatralny klasa szósta spędziła ze sobą wspólnie kilka godzin poza murami szkoły. Spacer, rozmowy, a potem ciepły posiłek, herbata lub sok, co kto woli. Takie rzeczy procentują w przyszłości J

Aktywni zimą! Sportowe półkolonie w Prymusie

W ostatnim tygodniu grupa chętnych uczniów, wzięła udział w sportowych półkoloniach. Oprócz uczniów Prymusa, gościliśmy uczniów z innych placówek szkolnych. Rano i popołudniu dzieci korzystały z sali świetlicowej. Tam brały udział w grach świetlicowych – „chińczyka”, „szachy”, „kolory”, „zgadnij kto” , grach karcianych i innych. Oprócz tego uczestnicy tworzyli własne prace plastyczne, kolorowali, a także rozwiązywali przygotowane łamigłówki. Tymczasem na dużej sportowej hali, dzieci brały udział  w grach i zajęciach sportowych przygotowanych przez trenera. Dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji oraz zasad gry Fair Play. Uczestnicy zagrali w koszykówkę, piłkę nożną, hokeja. Brali udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, sportowych grach szkolnych, przechodzili przez tory przeszkód, a także wybrali się na lodowisko. Uczniowie byli zadowoleni, a to najważniejsze.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

 A my znowu się zajadamy. Międzynarodowy Dzień Pizzy nie może pozostać bez echa. Prymusi wybrali się do pizzerni, gdzie wspólnie z kucharzem zrobili pizzę według jego wskazówek. Oprócz tego, dzieci zapoznały się ze specjalnymi sprzętami, niezbędnymi do wykonania dobrej pizzy. Kucharz opowiedział o swojej pracy. Na koniec, po wyjęciu gorącej pizzy z pieca, nastąpiła degustacja. Wszystkim się uszy trzęsły. Mniam!

 

 

Zapraszamy na pączka

Z okazji Tłustego Czwartku, zwanego inaczej zapustami uczniowie wybrali się na tradycyjnego pączka. Z dżemem, z czekoladą, z czym kto chciał, takiego pączka zamawiał. Zrobiło się smacznie i słodko. Smacznego!

 

 

Matematyczne wyzwanie - "Liczydełko"

Prymusi uwielbiają wyzwania. Kolejne klasy biorą udział w konkursie matematycznym „Liczydełko”. Kto tym razem zwycięży? Nie wiadomo. Jedno jest pewnie, uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie i z zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań.

3a popis da!

Kolejna eksperymentalna odsłona, w wykonaniu kolejnych uczniów klasy 3a. Nie ma co, maja oni zacięcie. Dzięki nim, wciąż dowiadujemy się czegoś nowego i to w jaki ciekawy sposób. Tym razem obserwowaliśmy wybuchającą pianę, dziwnie zmieniające się kolory oraz wielkie bańki mydlane.