AKTUALNOŚCI

Letnie pólkolonie w Prymusie

Po okresie wytężonej pracy, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Nasze dzieciaki uczestniczyły w półkoloniach letnich. Już od progu szkoły dały się słyszeć okrzyki radości oraz entuzjazmu, ponieważ w Prymusie nie da się nudzić. Nowe klasy pierwsze miały możliwość zapoznania się z nowymi koleżankami i kolegami, spędzić czas z wychowawcą. Tydzień wypoczynku letniego wypełniony był wyjazdami. Dzieci odwiedziły Park Trampolin Jump World we Wrześni, gdzie nieskrępowana energia znalazła swoje ujście. Kolejnego dnia, wszyscy mogli poczuć czym jest Dziki Zachód, a to za sprawą odwiedzin w Silverado City. Zabawa w kręgielni Nest dodatkowo zintegrowała grupy półkolonijne. Sporo emocji wywoła wizyta w Parku Linowym Pyrland, gdzie uczestnicy sprawdzili swoją wytrzymałość fizyczną, poćwiczyli spryt, zręczność. Całości dopełniały zajęcia sportowe i zajęcia z lektorami języka angielskiego. To  były szałowe półkolonie!

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

I nadszedł dzień pożegnania. Zasłużona przerwa wakacyjna już czeka, a wraz z nią morzą, góry, lasy. Ale jeszcze chwila, ponieważ trzeba odebrać nagrody, wyróżnienia, podziękowania i przede wszystkim rozdanie świadectw. Wszyscy zostali uroczyście powitani przez dyrekcję. Uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne zaproszono do części artystycznej. Występ klasy 5a spotkał się z uznaniem i wywołał uśmiech na twarzach oglądających. Potem nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila – oficjalne wręczenie świadectw. W uroczystej atmosferze, wychowawcy wraz z panią dyrektor rozdali świadectwa uczniom. Szczególne życzenia usłyszeli pierwsi absolwenci naszej szkoły, którzy z dumą i podniesionym czołem patrzą w przyszłość. Drodzy uczniowie, cieszymy się z Waszych sukcesów i życzymy wakacji obfitujących w nowe doświadczenia! Naszym pierwszym absolwentom życzymy powodzenia! To był szałowy rok! Do zobaczenia we wrześniu!

 

 


Finał Mistrzostw Wielkopolski w szachy

Kolejne mistrzostwa to kolejne rozgrywki. Filip z klasy 3a zajmuje 5. miejsce w Finale Mistrzostw Wielkopolski, Karol z klasy 4b zajmuje 7. Miejsce, a Oskar z klasy 4b 10. miejsce. Dzięki tym wynikom awansujemy do finału makroregionu Polski. Wszyscy dzielnie walczyli do końca. Będziemy trzymać kciuki w kolejnych rozgrywkach.

Serdeczne życzenia z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty

Najlepsze życzenia dla swoich kochanych rodziców złożyli uczniowie klasy 3a. Dzieci przygotowały kartki oraz drobne pamiątki. Każda mama, każdy taty mógł cieszyć się podarunkiem. Rodzice byli bardzo zadowoleni, a dzieci cieszyły się, że sprawiły radość swoim rodzicom.

Spotkanie na Krakowskim Starym Mieście

Po ciężkim roku pracy, uczniowie klasy 6 wyjechali na długo oczekiwaną wycieczkę. Zwiedzili miasto Kraków, przenieśli się w głąb ziemi do Kopalni Soli w Wieliczce oraz wybrali się do Ojcowa. W trakcie tych kilku dni, uczniowie mieli przyjemność zapoznać się z zabytkami poszczególnych miejscowości. Liczne rzeźby, pomniki, budowle zafascynowały zwiedzających.

Z wizytą w Kopalni Soli

Smak soli poczuli uczniowie klasy 3b. Uczniowie tej klasy wybrali się do Kopalni Soli w Kłodawie. Tam ruszyli trasą turystyczną w głąb ziemi. Oczywiście wszyscy odpowiednio się zabezpieczyli ubierając kaski na głowy. W kopalni zobaczyli liczne rzeźby z soli. W drodze powrotnej, prymusi zwiedzili Park Makiet w Koninie. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

 

 

Polska do boju! Szkolna Strefa Kibica

Aktywnie kibicujemy naszej polskiej reprezentacji! Polska gola! Polska do przodu! Już od samego rana dało się słyszeć okrzyki dopingujące w naszej szkole. Uczniowie malowali sobie twarze, chodzili z flagami. W trakcie zajęć zapoznawali się w krajami, z którymi Polska rywalizuje w Mundialu. Prymusi ubrani w narodowe barwy biało-czerwone z niecierpliwością oczekują na mecz. Polska gola!