AKTUALNOŚCI

Uroczyste pożegnanie

Oto nadszedł już czas. Czas na to, aby opuścić szkolne mury. Czas, aby ruszyć ku przygodzie. Czas, aby odpocząć i zregenerować siły na następny rok. Na uroczystej gali rozdano nagrody oraz dyplomy wyróżnionym uczniom. Pożegnano również absolwentów – klasę 8 oraz klasę 3 gimnazjum. Rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli przyjemność obejrzeć część artystyczną, po której udali się do klas. Dziękujemy za kolejny rok, spędzony we wspólnym wysiłku, który zaowocował wspólnym sukcesem naszej szkoły.

 

 

 

Zielona Szkoła - Wesoła Szkoła

A oto przedstawiamy jeszcze jedną relację z fantastycznej przygody w „Mrówkach” . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

W pogoni za laserem

Starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietuzinkowej atrakcji. Rywalizowali z sobą w Laser Tag, gdzie mogli sprawdzić swoją celność i opanowanie. Ogrom emocji oraz zadowolenie widać na twarzach uczestników, który cały wypad określają jako satysfakcjonujący.  

 

Piknikowe lekcje na Orliku

W taką pogodę lekcje nie muszą odbywać w salach szkolnych. 2a wybrała się na boisko Orlik, gdzie oddali się realizacji ostatnich lekcji z programu. Taka nauka to sama przyjemność, a dodatkowo na przerwach można było zagrać w paletki lub zorganizować klasowy piknik.  

 

Pozytywnie nastrojeni

Czym charakteryzuje się "nasza zielona szkoła"? To zastrzyk energii, pozytywna wibracjai niezapomniana dawka wrażeń pozostających na całe życie. Uczniowie mogli wybrać spośród różnorodnych atrakcji przygotowanych przez ośrodek wypoczynkowy: kajaki, gry w ping-ponga, piłka nożna, wspinaczki i wiele innych. A wszystko to w otoczeniu cudownej zieleni, która dawała przedsmak wakacyjnej przygody. Prymusi zacieśniali więzi  przy wspólnych ogniskach czy grach zespołowych.  

 

Czym zaskoczy Bydgoszcz?

Miasto Bydgoszcz zaskakuje swoimi atrakcjami. Najbardziej znane miejsca zostały zwiedzone przez naszych uczniów. Wszyscy przeszli się ulicami miasta, zwiedzili Kolonialkę Ażurowego Dziadusia, który uraczył gości wieloma anegdotkami. Również Eksploseum było interesujące – tam uczniowie zapoznali się z architekturą przemysłową. Wyspa Młyńska z kolei zachwyciła zielona enklawą w środku miasta.  

 

Szachowe boje na zakończenie roku szkolnego

Do zakończenia roku szkolnego pozostało niewiele czasu. Jednak uczniowie szkoły jeszcze nie myślą o wakacjach. Wykorzystują nadarzające się okazje do rozwijania swoich zainteresowań. Jeszcze w czerwcu uczniowie stoczyli liczne boje w turniejach szachowych. O wyniki się nie martwimy, liczy się dobra zabawa i osobisty rozwój.