AKTUALNOŚCI

Edukacyjne doznania we Wrocławiu

Co robi 4A we wrocławskim mieście? Prymusi odszukali wszystkie figurki, słynne wrocławskie krasnale zostały odnalezione. Po zapoznaniu się z topografią miasta oraz zobaczeniu najważniejszych punktów Wrocławia uczniowie odwiedzili Afrykarium i Hydropolis. Spotkania z ciekawymi zwierzętami miały miejsce w Afrykarium. W Hydropolis uczniowie poznawali wodę z różnych punktów odniesienia, a wszystko to z zastosowaniem multimedialnych technologii. Takie wrażenia na długo pozostają w pamięci. Uczniowie już teraz oczekują na kolejny wyjazd.

Rosyjskie dyktando

Dewizą naszej szkoły jest kształcić się w znajomości języków obcych. U nas uczniowie poznają języki angielski, rosyjski, a także hiszpański. Tym razem w Dniu Języka Rosyjskiego, chętni uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w rosyjskim dyktandzie. Wyniki będą ogłoszone już wkrótce. Do tego czasu, dalej  ćwiczymy słówka J

Udział w programie czytelniczym "Rośniemy razem z książkami"

Dzisiaj trzecioklasiści biorą udział w akcji czytelniczej „Rośniemy razem z książkami”. Dzieci wspólnie przeczytały książkę „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej. Przy tej okazji nawiązały się dyskusje na temat ulubionych bohaterów i książek. Na koniec wykonali pracę plastyczną tworząc własną opowieść rysunkową

Nie wyrzucaj, lecz przetwarzaj surowce wtórne

Hasło „recycling” jest w ostatnim czasie dość popularnym wyrażeniem. I bardzo dobrze, ponieważ służy to nam wszystkim. Prymusi wystawili przedstawienie przybliżające zasady poprawnego recyclingu. Występ miał niestandardową formę, bo taneczną. Do tego zaproszeni uczniowie wzięli udział w przygotowanych konkursach.

Dydaktyczne zajęcia o pracach wiosennych

Wiosna jest piękna i radosna, ale to także czas wykonywania wielu prac w ogrodzie. Uczniowie klasy drugiej przez kilka dni zgłębiali tematy z tym związane. Przy tej okazji nauczyli się rozpoznawać rośliny uprawne, poznali zasady hodowli, które wykorzystali w praktyce. Efektami zajęć są piękna gazetka podsumowująca tematykę oraz klasowy ogródek.

Nasi szachiści ponownie na podium!

 Szczytniki Duchowne okazały się gościnne dla naszych uczniów! W Powiatowych Mistrzostwach Szkół,  w kategorii klas I wygrywa Oliwier z Przedszkola Prymus, III miejsce Gabryś z kl. 1b. Natomiast w kategorii klas II-III - trzecie miejsce dla Tymka z kl. 3b, a w kategorii klas IV-VI wygrywa Oskar, II miejsce dla Karola z kl. IVb.

Gratulacje!

/zdj. Szkółka szachowa MOK/

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji nasi uczniowie odwiedzili kilka takich instytucji. Niektóre klasy wypożyczyły książki z biblioteki szkolnej, porozmawiali na temat literatury. Część uczniów zawitała do bibliotek w najbliższej okolicy. Tam przyjrzeli się dostępnym pozycjom książkowym, obejrzeli hobbystyczne czasopisma. Pani bibliotekarka opowiedziała o specyfice swojej pracy, omówiła szczegóły związane z jej działaniem. Na koniec doradziła uczniom w kwestiach beletrystycznych. Dziękujemy naszym bibliotekarzom za to, że są i swoją pracą pomagają nam w  kształtowaniu pozytywnego czytelnictwa.