AKTUALNOŚCI

Aktywna przyroda - eksperymenty

Jak zachęcić uczniów do nauki? Przez działanie! Wychodzimy z założenia, że własna aktywność uczniów, przynosi pozytywne skutki w procesie zapamiętywania. Na dzisiejsze zajęcia uczniowie przygotowali kilka eksperymentów, aby zaprezentować je koleżankom i kolegom. Każdy szczegół został opisany, a efekty objaśnione. A że aktualnie bierzemy udział w projekcie „Dwujęzyczne Dzieciaki z Klasą”, zajęcia odbywały się  w języku angielskim. Efekty? Sami sprawdźcie!

 

 

Zwycięstwo w kategorii modelarskiej

Sukces goni kolejny sukces! Uczennice klasy ósmej: Kasia, Krysia i Klara z VIII klasy zdobyły I miejsce w kategorii modelarskiej w politechnicznym konkursie organizowanym przez ZSP 2 w Gnieźnie! Amelia z klasy GIM otrzymała wyróżnienie w kategorii elektryczno- elektronicznej. Nasze uczennice wychodzą poza schematy i jak widać z sukcesem udzielają się w konkursach z przedmiotów ścisłych.   

 

Sukces w konkursie politechnicznym

Nasze serca przepełnia duma! Nasz uczeń Antek odniósł sukces w konkursie politechnicznym. Antek zdobył I miejsce w kategorii elektryczno – elektronicznej. Konkurs organizowany był przez ZSP nr 2 w Gnieźnie. Praca zrobiła ogromne wrażenie na jury. To był bardzo sensowny, praktyczny konkurs, dlatego jesteśmy szczególnie dumni z Antka. Jednocześnie dziękujemy Pani Agnieszce, nauczycielce fizyki, za zachęcanie uczniów do działania. Gratulujemy i czekamy na kolejne tak trafione inicjatywy.

 

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Wielkanocy

Zanim wszyscy uczniowie oraz nauczyciele udali się na świąteczną przerwę, wspólnie spędzili czas przy świątecznych śniadaniach. Rozmawiali na temat tradycji panujących w domach uczniów. Wszystkim: rodzicom, nauczycielom oraz dzieciom życzymy fantastycznie spędzonego czasu w gronie najbliższych oraz dużo radości.

 

 

Śmigus-dyngus

Na boisku szkolnym rozegrała się prawdziwa walka. Uczniowie klasy 2b konkurowali o jajka wielkanocne. Za amunicję posłużyła im woda oraz sprzęt na wodę. Zabawy było całe mnóstwo i nawet pani Kasi się dostało.  

 

Herbata przy kwiatach

Klasa czwarta postawiła na kwiaty. W czasie zajęć przygotowali piękne słoiki z roślinami, które później ozdobią niejeden świąteczny stół. Potem wspólnie skosztowali herbatę.  

 

Co kryje jajko niespodzianka?

Z czego się cieszą nasi uczniowie? A, no tak, znowu coś znaleźli. Oni tak się cieszą na zadania znalezione w jajkach niespodziankach. Najpierw odbyły się poszukiwania i zbieranie ich do koszyczków. Później trzeba było rozwikłać zagadki w klasie. A kto był najszybszy, to już zupełnie nieważne. Liczyła się zabawa i radość z działania.