AKTUALNOŚCI

Wielki pokaz mody 2017

Uczniowie z klasy 2a zamienili się w kreatorów mody i projektantów. Uczniowie stworzyli autorskie kreacje. Stroje zostały zaprezentowanie na pokazie zaproszonym gościom. Na koniec występu projektantki i projektanci przekazali publiczności kilka modowych rad. Po prezentacji ubiorów publiczność mogła podejść i porozmawiać z projektantami. Pokaz zakończył się sukcesem. Dziękujemy wszystkim zdolnym autorom za występ.

Piękne pióro Prymusa - konkurs ortograficzny

Dzisiejszego dnia nasi Prymusi mogli wykazać się swoją wiedzą ortograficzną w konkursie zorganizowanym dla klas I-III w naszej szkole. Uczniowie zmierzyli się z kilkoma arkuszami zapełnionymi zadaniami ortograficznymi. A że prymusi lubią ortografię, na pewno sobie świetnie poradzą.

Dr Hau wzywa

Klasa 1b przybyła do przychodni weterynaryjnej Dr Hau. Tam wśród sprzętów medycyny weterynaryjnej, Prymusi rozpoczęli badanie. Dokładnie obejrzeli pacjenta, posłuchali bicia serca, obejrzeli również zdjęcie rentgenowskie, aby upewnić się czy kości badanego pieska są w całości. Uczniowie obejrzeli blok operacyjny. Pani weterynarz dokładnie opowiedziała o swojej pracy oraz odpowiedziała na pytania zadawane przez dociekliwych prymusów.

Czy są wśród nas przyszli lekarze?

Czy są wśród nas lekarze? Prymusi udali się do Centrum Medycznego „Na Cymsa”. Tam nasi pierwszoklasiści zapoznali się z tajnikami pracy w takiej przychodni. Porozmawiali z lekarzami, pielęgniarkami oraz paniami z rejestracji. Prymusi weszli do gabinetów lekarskich, gdzie zostali zbadani. Niektórzy sprawdzili swój wzrok, inni się zważyli lub zbadali swoje ciśnienie. Uczniowie zapoznali się z kardiografem, przyjrzeli się szafkom z podstawowym, niezbędnym wyposażeniem. W punkcie rejestracji co ciekawsi zajrzeli do szuflad rejestracyjnych. Wrażeń było tak wiele, że zapewne któryś z prymusów tak się zainspirował, że zostanie lekarzem.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień Niepodległości to niezwykle ważny dzień dla Polski. Obok takiego dnia chwały i zwycięstwa Prymusi nie mogli przejść obojętnie. Obchody rozpoczęła misja specjalna: wybrani uczniowie zostali wciągnięci do Armii Piłsudskiego i musieli zmierzyć się ze specjalnymi zadaniami. Później uczniowie przygotowali kartki urodzinowe dla Polski, gdzie dali upust swojej wyobraźni oraz niekonwencjonalnym pomysłom, aby złożyć życzenia Polsce. Prymusi wzięli udział w grze „Droga do niepodległości”. Zobaczyliśmy również przedstawienie przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Godnie uczciliśmy ten ważny dzień.

Dzień Zdrowego Śniadania w Prymusie

Co tym razem świętują Prymusi? Międzynarodowy Dzień Śniadania skłonił naszych uczniów do przyniesienia świeżych, zdrowych produktów, po to aby przygotować coś pysznego. Na talerzach pojawiły się zakąski w postaci minikanapek, koreczków oraz innych owocowo-warzywnych przysmaków.

 

Przedsiębiorczo w Prymusie - zapoznajemy się z procesem produkcji

Procesy produkcji nie są Prymusom nie znane. Dzisiaj klasa 1b wybrała się do firmy Inter-Lers. Tam uczniowie poznali tajniki tworzenia drewnianych konstrukcji od podstaw. Przyjrzeli się wykorzystywanym programom oraz materiałom niezbędnym w produkcji. Każdy otrzymał również upominek. Natomiast klasa 6a przyjrzała się działaniu firmy Kirchhoff, która tworzy struktury dla pojazdów.