AKTUALNOŚCI

Strażacka prelekcja na temat bezpieczeństwa

Dzisiaj w szkole, odbyło się ciekawe spotkanie. Do naszych szkolnych drzwi zapukali strażacy. Ubrani w specjalne mundury opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa własnego oraz udzielili instrukcji na temat sposobów reakcji w razie niebezpieczeństwa wywołanego pożarem. Potem wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie uczniowie mogli wsiąść do wozu strażackiego czy popsikać wężem gaśniczym.

 

 

Ruszamy dumnym krokiem w nowy rok szkolny

Z uśmiechami na twarzy wkraczamy w progi naszej szkoły. Wypoczęci po wakacjach, z energią, uczniowie rzucają się w wir zajęć szkolnych. Już na wstępie życzymy Wam powodzenia drodzy uczniowie, a Was drodzy czytelnicy zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3.09.2018 r. o godz. 10.00 przed budynkiem Językowej Szkoły Prymus. Przypominamy, że obowiązuje strój galowy. Po uroczystym rozpoczęciu roku, odbędą się zebrania organizacyjne z rodzicami.

 

 

II turnus półkolonii letnich w Prymusie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego turnusu półkolonii letnich organizowanych przez naszą szkołę. W tym tygodniu kontynuujemy wzbudzanie pozytywnej energii. Dzieci odwiedziły Park Trampolin we Wrześni, zagrały w kręgle, przeszły tor przeszkód w Parku Linowym. Na Dzikim Zachodzie uczestnicy wczuli się w kowbojów, gdzie nauczyli się m.in. władać lassem. W fantastycznej atmosferze dzieci spędziły dni sportu oraz językowy. Ten tydzień koniecznie trzeba zaliczyć do udanych – dawka endorfin oraz radości wystarczająca na cały wakacyjny czas.

Letnie pólkolonie w Prymusie

Po okresie wytężonej pracy, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Nasze dzieciaki uczestniczyły w półkoloniach letnich. Już od progu szkoły dały się słyszeć okrzyki radości oraz entuzjazmu, ponieważ w Prymusie nie da się nudzić. Nowe klasy pierwsze miały możliwość zapoznania się z nowymi koleżankami i kolegami, spędzić czas z wychowawcą. Tydzień wypoczynku letniego wypełniony był wyjazdami. Dzieci odwiedziły Park Trampolin Jump World we Wrześni, gdzie nieskrępowana energia znalazła swoje ujście. Kolejnego dnia, wszyscy mogli poczuć czym jest Dziki Zachód, a to za sprawą odwiedzin w Silverado City. Zabawa w kręgielni Nest dodatkowo zintegrowała grupy półkolonijne. Sporo emocji wywoła wizyta w Parku Linowym Pyrland, gdzie uczestnicy sprawdzili swoją wytrzymałość fizyczną, poćwiczyli spryt, zręczność. Całości dopełniały zajęcia sportowe i zajęcia z lektorami języka angielskiego. To  były szałowe półkolonie!

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

I nadszedł dzień pożegnania. Zasłużona przerwa wakacyjna już czeka, a wraz z nią morzą, góry, lasy. Ale jeszcze chwila, ponieważ trzeba odebrać nagrody, wyróżnienia, podziękowania i przede wszystkim rozdanie świadectw. Wszyscy zostali uroczyście powitani przez dyrekcję. Uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne zaproszono do części artystycznej. Występ klasy 5a spotkał się z uznaniem i wywołał uśmiech na twarzach oglądających. Potem nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila – oficjalne wręczenie świadectw. W uroczystej atmosferze, wychowawcy wraz z panią dyrektor rozdali świadectwa uczniom. Szczególne życzenia usłyszeli pierwsi absolwenci naszej szkoły, którzy z dumą i podniesionym czołem patrzą w przyszłość. Drodzy uczniowie, cieszymy się z Waszych sukcesów i życzymy wakacji obfitujących w nowe doświadczenia! Naszym pierwszym absolwentom życzymy powodzenia! To był szałowy rok! Do zobaczenia we wrześniu!

 

 


Finał Mistrzostw Wielkopolski w szachy

Kolejne mistrzostwa to kolejne rozgrywki. Filip z klasy 3a zajmuje 5. miejsce w Finale Mistrzostw Wielkopolski, Karol z klasy 4b zajmuje 7. Miejsce, a Oskar z klasy 4b 10. miejsce. Dzięki tym wynikom awansujemy do finału makroregionu Polski. Wszyscy dzielnie walczyli do końca. Będziemy trzymać kciuki w kolejnych rozgrywkach.