AKTUALNOŚCI

Wolność, kocham i rozumiem

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się i otworzyli muzeum. W Muzeum Niepodległości można było obejrzeć eksponaty, przyniesione przez naszych uczniów. W dniu wielkiego otwarcia muzeum, pojawił się prezydent Gniezna – Tomasz Budasz. Uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać przemówienia pana prezydenta. Uczniowie klasy drugiej oraz przedszkolacy, przygotowali część artystyczną. Wysłuchano również rozmowy z mieszkanką Witkowa, która opowiedziała o realiach tamtych czasów. Muzeum zwiedziło kilka zaproszonych placówek. Dla najmłodszych przygotowano „Koło Młodego” patrioty, na którym dzieci zbierały pieczątki za wykonane zadania. Głównym motywem zadań była polskość, a wśród konkurencji znalazły się m.in. dopasowywanie legend, malowanie flagi czy opatrywanie ran. Uczestnicy otrzymywali dyplomy oraz przypinki z głównym hasłem akcji niepodległościowej w naszej szkole „Wolność, kocham i rozumiem”. Klasy oraz szkolne korytarze, przystrojono na biało - czerwono, pojawiły się również sylwetki postaci kluczowych dla tego historycznie ważnego momentu. W samym muzeum, można było zobaczyć fotografie z tego okresu, mundury oraz przedmioty codziennego użytku. 

 

O naszym przedsięwzięciu napisały gnieźnieńskie media. Aby przeczytać więcej na ten temat, zachęcam do kliknięcia w link poniżej:

 

http://informacjelokalne.pl/rozmaitosci/item/9704-szko%C5%82a-podstawowa-%E2%80%9Eprymus%E2%80%9D-otworzy%C5%82a-muzeum?fbclid=IwAR33-q5SZ32lX7GMwqt057A6mqQN3BSZr2zqOtRcDMbMy5AYBeCD1lRL6D4