AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka w Żłobku

W Dzień Dziecka bawimy się jeszcze lepiej niż zwykle. Dzisiaj poczęstunek przynieśli rodzice, aby jeszcze bardziej umilić ten czas. Dzieci wspólnie bawiły się w przygotowanych zabawach. Śmiechu było mnóstwo. Wśród konkurencji znalazły się zadania związane z utrzymaniem równowagi, zwinnością oraz spostrzegawczością.  

 

No to lecimy do kosmosu

Jakie kosmiczne zajęcia dzisiaj! Było trochę drobnych eksperymentów, zajęcia plastyczne. Dzieci pozowały do fantastycznej rakiety kosmicznej. Efekty możecie oglądać w galerii.

 

 

Poznajemy pojazdy

W formie zabawy Mali Tancerze poznają środki transportu. Przy tej okazji dzieci mogły spróbować jazdy np. na rolkach czy hulajnodze. Na zakończenie wykonali prace plastyczne.

 

 

Spotkanie z policją

Spotkanie z Panią Policjant wzbudziło wiele emocji wśród małych prymusów. Dzieci z uwagą słuchały oraz z chęcią przytulały się do przyniesionego, ogromnego misia policjanta. Dzieci przymierzały czapkę, oglądały podstawowe wyposażenie policjanta.

 

 

Kilka słów o książkach

Książka jest dobrodziejstwem ludzkości. Dlatego dzisiaj maluchy poznają zasady korzystania z książek i wiedzą w jaki sposób dbać o książki, aby długo służyły. Nawet, przy pomocy przyborów papierniczych, dzieci zrobiły własne książki.

 

 

Manualne zabawy u maluchów

Maluchy lubią zajęcia manualne. W ostatnich dniach z plasteliny wyklejali marchewki oraz robili tęczę z kaszy mannej. Zajęcia sprawiły mnóstwo frajdy, co widać na uśmiechniętych buziach dzieci.

 

 

Wielkanoc u maluchów

 

Maluchy również uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. Razem z paniami poznają tradycje wielkanocne: mówią o święconce, kurczaczku, zajączku. Później dzieci wykonały prace plastyczne.

 

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

 

Wodny tydzień u maluchów

Za maluchami tydzień wody. W tym czasie zgłębiali tajemnice dotyczące mórz i oceanów. Dzieci poeksperymentowały z wodą. Na gazetkach można podziwiać pracę, które wykonali podczas tym zajęć. Było przy tym dużo śmiechu.  

 

Wiosenny ogródek

Dzisiaj sala żłobkowa zamieniła się w małe centrum ogrodnicze. Maluchy chwyciły za łopatki – sypały ziemię do doniczek, zasiały warzywa, podlały je.  Co też z tego im wyrośnie, dopiero czas pokaże. Dzieci będą teraz codziennie doglądały swojego ogródka. Cała akcja wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji.

 

 

Eko-zabawy

Od najmłodszych lat, powinno kształtować się szacunek do środowiska naturalnego. Dlatego w naszym żłobku, panie wychowawczynie zorganizowały zajęcia, podczas których uczyły się podstawowych zasad dbania o środowisko. Dzieci układały plastikowe nakrętki, segregowały kubeczki i świetnie się przy tym bawiły. A do tego maluchy przyswoiły sobie nazwy figur geometrycznych. Takie 2w1 bardzo nas cieszy :)